Як святі отці до школи ходили

01-09-2017

І знову 1 вересня, і знову мільйони дітей йдуть до школи, а за ними батьки та вчителі. Напевно, більшість з них вже 1 вересня очікують на кінець травня, коли прозвучить останній дзвінок. А чи хотіли йти до школи ті, які нині самі вчать — науку духовну, тобто священики?

Джерело РІСУ

Детальніше...   1 червня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, зробив офіційну заяву з приводу смерті Блаженнішого Любомира (Гузара). Під час розмови із представниками ЗМІ Предстоятель Церкви поділився своїми спогадами про Блаженнішого Любомира. Ще два місяці тому, 2 квітня, коли ми тут урочисто святкували сорокалітній ювілей архиєрейської хіротонії Блаженнішого Любомира, він звернувся до всіх нас такими словами: «Прошу вас: моліться! Моліться за нашу Церкву, щоб вона розвивалася, щоб вона славила Господа Бога і служила українському народові». У ці скорботні дні виконаймо цей духовний заповіт нашого батька. Молімося за вічний спочинок його душі, за дар Святого Духа для нашої Церкви і нашого народу за його святими молитвами. Сьогодні від всіх нас Блаженніший Любомир потребує молитви. Тому Українська Церква - як в країні, так і на поселеннях - сьогодні просить у Бога: «Зі святими упокой, Христе, душу вірного слуги Твого, де немає ні зітхання, ні болю, але життя безконечне».

Детальніше...Покайтеся і наверніться, щоб ваші гріхи були стерті (Ді. 3, 19).

Дорогі в Христі!

Напередодні Великого посту знову особливої актуальності набирає заклик до покаяння. Словами апостола свята Церква спонукає нас: «Відкиньмо всякий тягар і гріх, що так легко обмотує, і біжімо витривало до змагання, що призначене нам, вдивляючися пильно в Ісуса, засновника й завершителя віри» (Євр. 12, 1-2). Великопісна мандрівка – слушна нагода вийти з неволі гріха і скерувати свої кроки на дорогу, що веде до Дому Отця (пор. Лк. 15, 17-18).

Прообразом цієї великопісної покаянної мандрівки є старозавітна пасха – вихід вибраного народу Божого з єгипетської неволі. Тоді, як і тепер, цей визвольний похід Божих дітей наштовхувався на протидію і різні перешкоди – з боку гнобителя-фараона, який ніяк не хоче відпустити поневолений народ, але і зсередини самого народу, що не цілковито позбувся психології раба і тужить за примарною стабільністю та силою імперського двору.

Детальніше...   Очевидно, що рухаючись в Європу, ми повинні в Європу щось принести. Україна буде цікавою для європейської цивілізації, коли збереже свою самобутність. Коли Україна прийде туди не як бідний прохач, але як народ з багатою культурою, з багатою духовною спадщиною. Бо, насправді, ми маємо що сказати світові і маємо чим з ним поділитися.
   Про це сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для американського видання «Ukrainian People», відповідаючи на запитання про те, чи євроінтеграція має стати головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України.

Додаткова інформація