16 листопада увесь світ відзначав Міжнародний день толерантності. Цей день запроваджено рішенням ЮНЕСКО у 1995 році.
   Цього дня 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.
   19 листопада 2013 року в малій залі засідань міської ради з ініціативи відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ відбулось засідання “круглого столу” “Толерантність: об'єднуємо зусилля” до Міжнародного дня толерантності за участю керівників релігійних громад різних конфесій, національно-культурних товариств, представників культури, освіти, правоохоронних органів, громадськості міста, місцевих ЗМІ. В заході також взяли участь міський голова Василь Антонюк, радник міського голови Валентина Трифонова, відповідальні працівники міської ради.


   Міський голова привітав учасників “круглого столу”, закликав і надалі проявляти гуманізм, мудрість та толерантність до громадян, щоб кожній людині незалежно від національності чи віросповідання жилося комфортно, нічиї права не порушувалися, адже всі люди рівні відповідно до Конституції.
   Активну участь в обговоренні взяли депутат міської ради, член постійної депутатської комісії з питань національного та духовного відродження,освіти, культури, спортивно-масової роботи, молодіжної політики та туризму Володимир Омельчук, благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василь Лозинський (УПЦ КП), благочинний ІІ Дубенського благочиння протоієрей Євгеній Новосад (УПЦ), настоятель храму Вознесіння Господнього УГКЦ Роман Бобесюк, голова Дубенської міськрайонної організації ветеранів Марія Грищенко, голова громадського товариства інвалідів з. дитинства “Доброчин” Раїса Васильєва.
   Ґрунтуючись на результатах дискусії учасники “круглого столу” ухвалили відповідний проект Резолюції:
  1. Підтримати зусилля організаторів та ініціаторів “круглого столу” щодо поширення досвіду міжнаціонального партнерства в рамках проекту “Єдність у різноманітті”, а саме:
проводити спільні культурно-просвітницькі заходи для популяризації культур національних товариств;налагодити обмін досвідом у спільній роботі між національно-культурними товариствами.
   2. Підтримати проект “Духовний діалог”, зокрема сприяти популяризації проекту на місцевому рівні, шляхом поширення інформації через ЗМІ;
   3. Підтримати ініціативи організаторів та ініціаторів круглого столу щодо проведення подібних “круглих столів” протягом року із залученням фахівців, які працюють в установах, діяльність яких спрямована на зменшення проявів нетерпимості та формування толерантного суспільства.
   Захід пройшов у атмосфері взаєморозуміння та намірів на подальшу плідну співпрацю у галузі збереження культурних та ментальних особливостей різних національностей, етносів, соціальних груп, конфесій, представлених у місті Дубно. 

   За матеріалами офіційного сайту Дубенської міської ради

Додаткова інформація