b_200_150_16777215_00_images_caritas_D_xAyvJC40A.jpg   Щороку 15 жовтня увесь цивілізований світ відзначає
   Міжнародний день білої тростини. У цей день тисячі краян приходять до своїх незрячих співвітчизників, щоб засвідчити їм свою небайдужість і милосердя.
   Біла тростина … Що може асоціюватися у здорової людини з цим виразом? Мабуть, тільки одне – сліпота. Адже тільки зовсім незрячі люди для того, щоб пересуватися користуються цим нехитрим предметом. І саме на честь цієї білої тростини і з’явився міжнародний день. Так коли ж світ почав відзначати День білої тростини.


   Звичайно, цей день ніяк не можна назвати святом. Це швидше за все день поваги, день розуміння і день допомоги. Адже зазвичай ми згадуємо про людей незрячих тільки в Міжнародний день сліпих і в День інвалідів. А про День білої тростини напевно знають небагато. Так давайте ж не будемо такими профанами, адже людям незрячим наша допомога потрібна набагато сильніше, ніж нашим здоровим побратимам. Нехай цей день стане ще одним днем допомоги та підтримки.
   День Білої тростини з’явився в 1970 році за ініціативи Міжнародної федерації сліпих. Відзначається цей день щороку одного і того ж числа – 15 жовтня. А історія самої білої тростини досить проста і в теж час трохи сумна.
   Жив коли – то в англійському місті Брістоль молодий і дуже популярний фотограф. До нього приходили фотографуватися не тільки жителі містечка, але і спеціально приїжджали з інших міст, навіть з Лондона. Звали фотографа Джеймс Бріггс. Він до кожного своєму клієнтові знаходив підхід, і ніхто не виходив з його студії фотографії незадоволеним.
   Але в 1921 році після нещасного випадку молодий і процвітаючий фотограф втратив зір. Але він не впадав у відчай і знайшов у собі сили почати нове життя, життя в повній темряві. Поступово Джеймс зміг навіть виходити на вулицю і за допомогою свого ціпка пересувався по місту. Але ні перехожі, ні екіпажі, ні водії не реагували на сліпу людину і не намагалися йому допомогти. І тоді Джеймс придумав досить оригінальний вихід із ситуації – він пофарбував свою тростину в білий колір.
   Треба додати, що в Англії в ті часи джентльмен, прогулюється з тростиною, – це саме звичайне явище. Причому тростину у всіх чоловіків була одного кольору – коричнева. Біла ж тростина – це що – то абсолютно небачене і зухвале. Саме біла тростина змусила жителів міста Брістоля звернути особливу увагу на Джеймса і допомагати йому в особливо складних дорожніх ситуаціях.
   Це нововведення – біла тростина – тут же перехопили всі незрячі люди не тільки Англії, але і Європи і Америки. Добралася біла тростина і до України.

   Проявімо і ми співчуття до незрячих осіб. Підтримаймо їх.

Додаткова інформація