Детальніше...МИТРОПОЛИТ АТАНАСІЙ ШЕПТИЦЬКИЙ

   Атанасій Шептицький – (світське ім’я –  Антоній; н. 1686 у с. Вощанці на Самбірщині – 12 грудня 1746 у Львові) – український церковний діяч 18 ст., Київський та Галицький митрополит греко-католицької церкви.

   Походив із старовинного українського боярського роду. У 1703 р. під впливом дядька Варлаама Шептицького вступив до новоціату отців василіян в Уневі. Богословську освіту здобув у Львівській колегії. З 1710 р. –  священик. У 1713 р. іменований архімандритом в Уневі, одночасно помічником єпископа Львівської, Галицької та Кам’янець-Подільської єпархії. У 1715 р. став архімандритом в Уневі. У вересні 1715 р. митрополит Лев Кишка висвятив Шептицького на львівського єпископа.

Детальніше...МИТРОПОЛИТ ПИЛИП ВОЛОДКОВИЧ

   Після Огурцевича архимандритом Дубенського Спаського монастиря був єпископ Володимирський та Брестський Корнилій Столповецький-Лебедський. Вступивши на цю посаду в грудні 1729 року, він пробув на ній лише 42 дні і в 1730 році помер.

   3 1730 року Дубенським Спаським монастирем керував Пилип Володкович.

   Митрополит Пилип Феліціян Володкович народився 6 червня 1697 р. в Новосілках виленського повіту. Феліціян вступив у молодих літах до Чину св. Василія Великого, а настоятелі (1722 р.) вислали його на богословські студії до Папської Семінарії в Бравнсберґу. По повороті з Бравнсберґу Володкович був найперше намісником манастиря й школи у Володимирі Велинському згодом став ігуменом монастиря в Люблині, а 1730 р. іменовано йото дубенським і дерманським архимандритом. Як ігумен та згодом як архимандрит Володкович виявив небуденні адміністраційні здібності, відбудовуючи церкви й відновлюючи монастирі навіть власним коштом. Року 1731 Володкович став холмським і белзьким єпископом після Йосифа Левицького, проте звичайно мешкав у василіянському монастирі в Дубні.

Детальніше...АРХИМАНДРИТ ЯНУАРІЙ ОГУРЦЕВИЧ

   У 1708 році, після смерти митрополита Заленського, Георгій Винницький був возведений у сан митрополита, а архимандрії Дубенську й Дерманську та ігуменство  хрестовоздвиженське він передав в 1712 році колишньому ректору Володимирського училища і настоятелю Зимненського монастиря Януарію Огурцевичу.

Детальніше...МИТРОПОЛИТ ГЕОРГІЙ ВИННИЦЬКИЙ

   Після Жолкевського архимандритом дубенських та дерманського монастирів митрополит Заленський призначає єпископа Перемишльського та Самбірського Георгія Винницького.

   Він походив із родини, що в Західній Україні.

   В квітні 1700 р. вступив на новіціят у Лаврові, змінив світське ім’я Гавриїла на Юрія й одержав єрейські свячення.

   Після смерти львівського владики Йосифа Шумлянського 1708 р., Винницький продовж двох років керував розлогою єпархією львівською. Але вже цього самого року єпископи вибрали Винницького київським митрополитом, до цього ще долучено адміністрацію володимирської єпархії.

Детальніше...ЄПИСКОП АНТОНІЙ ЖОЛКЕВСЬКИЙ

   У 1698 році архимандритом Дубенським та Дерманським стає Антоній Жолкевський, єпископ Пінський та Туровський.

   Народився на Волині  – у Луцьку або його околицях. Батьки – Михайло Жолкевський гербу Любич і Анна. У молодому віці вступив до Василіянського Чину. Після вічних обітів і початкових студій у Віленській єзуїтській колегії, навчався в єзуїтській колегії в Браунсбергу (2 жовтня 1684  – 1687), а по тому в Колегії Конгрегації Поширення Віри в Римі (6 грудня 1687 ― 26 червня 1690). Навчання в Римі завершив докторатом із філософії. Деякий час перебував біля митрополита Кипріяна Жоховського. 1697 р. отримав привілей на Пінську єпископську катедру.

Додаткова інформація