Детальніше...   Розташований на острові одного з дубенських ставів. Заснований у 1592 р. кн. Василем-Костянтином Острозьким, який 8 квітня відписав для цього “в месте моем Дубни, под самым местом, на стави остров увесь, называемый Дубовец”. У привілеї князя від 18 грудня цього ж року на запровадження кіновії (спільної форми чернечого життя) в Дубенському Спасо-Преображенському монастирі зазначено, що до нього

Детальніше...Дубенський монастир Воздвиження Чесного Хреста.

Розташований під містом на острові. Ким і коли заснований - невідомо. Дослідник В.Пероговський, беручи до уваги згадки в привілеях кн. Василя-Костянтина Острозького про пожертви монастирю від його предків, твердив, що обитель заснована якщо не в XIV, то принаймні в першій половині XV сторіччя. Згадки про предків не персоніфіковані, але в кількох записах кн. Василь-Костянтин підтвердив надання, зроблені його батьком кн. Костянтином Івановичем (1530 р.). Отже, в першій третині XVI ст. обитель уже напевно існувала. Олександр Востоков у своєму опису рукописів Румянцевського музею наводить запис у Євангелії, “се аз смиренный иермонах Арсение родом бывшии отцовски сын пана Волковыского Лукачов замыслих писати святое Евангелие [...] сию книгу писах безмезды за свое душевное спасение и за родители свои [...] почах и сврших в Дубне у монастыри у Чесного Креста за Костянтиновича князя Василиа в лето Божиа рок по 3 тисяч”. Дослідник слушно зауважив відсутність певного “десятичного числа” в даті, але відзначив, що Євангеліє почали переписувати не раніше 1539 р. (тобто після смерті Іллі, брата Василя-Костянтина Острозького).

Детальніше...   В історії греко-католицької Церкви Волині чільне місце займає монастир Преображення Господнього, або Спаський, як його називали в народі. Знаходився цей монастир в південно-східній частині міста, на невеличкому острові поблизу лівого берега Ікви. Сьогодні там стоїть парафіяльний храм з тією ж назвою. Незаперечним є той факт, що заснований монастир князями Острозькими, але коли і ким саме - невідомо. Думки вчених, що займалися дослідженням цього питання, розходяться.

Додаткова інформація