Детальніше...Блаженніший Святослав – постать, відома багатьом, навіть далеким від життя Української Греко-Католицької Церкви. Будучи Главою і Отцем УГКЦ вже п’ять років, він займає вагому позицію у житті українського суспільства.

Детальніше...Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 року в селі Семаківці — тепер це Городенківський район на Івано-Франківщині. Був найстаршим сином у багатодітній селянській родині. Його матір Параску немовлям підкинули тамтешньому священикові Йосифу Каратницькому. Той виростив дівчину і до кінця життя опікувався її сім’єю. А коли помер єдиний син отця Йосифа, переконав Миколая стати священиком. Хоч той мріяв про кар’єру військового

"Єпископ Чарнецький — вельми освічена людина, володіє кількома чужими мовами, — писала про греко-католицького монаха Миколая Чарнецького газета "За свободу". Виходила в 1920-х у Варшаві російською мовою. — Вже з першого погляду помітно, що він — типовий православний чернець, з бородою і довгим волоссям. Гарно говорить по-російськи і знає знаменито російську літературу — як світську, так і духовну. Вирізняється тактом, даром вимови, силою доказування, що опирається на солідну науку".

Детальніше...Чи може свідомий християнин, що усім своїм серцем любить Бога, залишатися байдужим до свого краю? Дбаючи про своє спасіння, не дбати про спасіння свого ближнього? Прагнучи жити в ім'я Христа, не жити для свого народу? Саме Христова віра, основою якої є любов, передбачає такі поняття, як жертовність, милосердя, доброчинність, і врешті-решт, патріотизм -- любов до своєї нації, до своєї землі та держави, що виявляється не тільки у емоційному відчутті своєї ідентичності, а й у певних вчинках та діяннях. Тому не дивно, що у своїх проповідях та пастирських посланнях Митрополит Андрей Шептицький закликав вірних любити свій народ, плекаючи у них відчуття національної приналежності, самосвідомості та патріотизму. “Бо Христос, що плакав над Єрусалимом, передчуваючи його занепад і святий Павло, що готовий був життя віддати за своїх братів по крові, насправді любили свій народ. Вони не тільки не забороняли патріотизму, а ще й прищеплювали його” – казав великий Митрополит.

Детальніше...Патріарх Йосиф (Сліпий-Коберницький-Дичковський) народився 17 лютого 1892 року в заможній християнській родині Івана Коберницького-Сліпого та Анастасії Дичковської в селі Заздрість (нині Тернопільська область). «Сліпим» почали кликати діда Йосифа і згодом це прізвисько перейшло на сина, а також стало частиною вже офіційного прізвища внука – Йосифа Сліпого. Початкову освіту він здобував спершу в рідному селі (1898-1901), а згодом продовжив навчання в Тернополі, де у 1911 році отримав атестат зрілості з класичних (гуманітарних) наук.

Після навчання в Тернополі Йосиф продовжив філософські студії у Львові. Після розмови з митрополитом Андреєм Шептицьким у тому ж 1911 р. вступає до Львівської семінарії Святого Духа. За сприяння митрополита вже на початку 1912 року продовжив навчання в богословській колегії Канізіанум в Інсбруку (Австрія), де у 1916 році захистив докторську працю «Поняття про вічне життя в Євангелії і в І Посланні св. апостола Івана».

Детальніше...Патріарху Й.Сліпому не довелось жити і працювати в незалежній самостійній українській державі. Але весь свій трудовий шлях він присвятив боротьбі за неї. І в тому, що вона відбулася, немала його заслуга.

За словами блаженного Папи Івана Павла ІІ, "він простелив свободу сучасній Україні" (Визвольний шлях. — 1992. — № 4. — С392). Адже для Й.Сліпого "Батьківшина — це наш рідний край, наша мова, наша історія, наша віра, всі наші предки, що впродовж століть будували свою державу... Тільки в Батьківщині через законну рідну державу народ вповні заспокоює свої духовні й суспільні потреби та осягає найвищий степень ладу, безпеки і добробуту" (Патріархат. - 1992. - 4.2 (254).

Додаткова інформація