Детальніше...– Пане Андрію, протягом останніх кількох місяців Ви читали курс «Історія Греко-Католицької Церкви в міжвоєнний період (1918–1939)» на філософсько-богословському факультеті Українського католицького університету. Чому саме цей період став об’єктом Ваших наукових зацікавлень? Чи відчуваєте необхідність у вивченні саме міжвоєнної історії (Української) Греко-Католицької Церкви ((У)ГКЦ)?

Митрополит Андрей був відомим реформатором церкви, та це далеко не єдина його заслуга перед українським народом. Він розвивав кожну сферу суспільного життя українців,  причіплював Україні європейські цінності.

У зв’язку з відкриттям пам’ятника Андрею Шептицькому, Львівський портал публікує 10 цікавих фактів з життя Митрополита, аби дати можливість львів’янам ближче познайомитись з цією неймовірною постаттю.

Факт 1. Походив з однієї з найбільш знаних у Львові родин – графів Шептицьких

Родина Шептицьких – це одна з найдавніших українських боярських родин, яка дала нашій країні багато відомих імен у розвитку греко-католицької та польської римо-католицької Церков. (Серед них Варлаам, Атанасій і Лев Шептицькі, єпископи львівські).

Детальніше...

«Тато нам, дітям, часто пояснював і згадував наших предків, портрети яких висіли в його робітні. З портретів вбилися в моїй пам’яті три: єпископа Варлаама і митрополитів Атанасія і Лева. Усі вони були ченцями-василіянами», – пригадував сам Андрей Шептицький.

Атанасій та Лев Шептицькі були засновниками собору Св.Юра у Львові, де їх статуї сьогодні прикрашають фасад.

Унікальні відомості, фото і листи. Митрополит у 1910 та 1921 заради оборони церкви побував в Америці і Канаді. З місіями відвідував українські громади у Бразилії та Аргентині. Говорив про політичні справи України у Білому Домі...

Детальніше...

Митрополит Андрей Шептицький. Фото з архіву УНМ в Чикаго

Митрополит Андрей Шептицький є найбільшим Велетнем української церкви ХХ століття. Упродовж 44 років княжив на львівському владичому престолі. Виїзд заробітчан супроводжував молитвами, своїми пастирськими посланнями.

У 1900-1907 роках до США із тодішньої Австро-Угорщини прибуло 85 933 особи. Не маючи своїх церков і священиків, велика частина емігрантів опинялася у чужих костелах, молитовних домах, згодом асимільовувалася в американському вирі життя.

Детальніше...   Патріарх Йосиф Сліпий, за свідченням його сучасників, коли перед ним поставала складна дилема, ставив собі запитання: «А що на це б сказав митрополит Андрей?» Готуючи Послання на Рік митрополита Андрея Шептицького, ми ставили перед собою те ж запитання. Адже, перебуваючи в обставинах військової агресії, Україна вкотре у своїй історії стає жертвою несправедливого нападника.

Детальніше...   1 листопада 2014 року в УГКЦ та в Україні розпочався Рік митрополита Андрея Шептицького. Верховна Рада України в червні минулого року проголосувала за відзначення 150-річного ювілею від дня народження Митрополита на державному рівні.

   Андрей Шептицький народився 29 липня 1865 р. Очолив Українську Греко-Католицьку Церкву 1901 року. І був її очільником аж до своєї смерті 1 листопада 1944 р. Митрополит Андрей походить із давнього українського графського роду Шептицьких. Мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії. Будучи Главою української Церкви, він першим із ієрархів почав використовувати в спілкуванні з вірними народну мову. Першим почав правити богослужіння українською мовою.

Додаткова інформація