b_200_150_16777215_00_images_1337858942_original-db0c62eca6cfc57aed412bbddc242328.jpg Це розповідь про навернення до Христа блудного сина, який в часі навчання у коледжі втратив віру в Бога і провадив грішне життя? У міжчасі батьки його повмирали, залишилася при житті лише рідна сестра. Несподівано цей молодик сильно занедужав, наближалася до нього смерть. Священик пробував декілька разів навернути хлопця до Бога, але всі спроби були марні.

Безнадійно минали дні й тижні, аж якось сестра прибігла до священика з проханням: «Прошу отця скоренько зайти до мого брата, він бажає з вами говорити». З радістю поспішав душпастир до важко хворого невіруючого юнака, який щиро висповідався, прийняв Святе Причастя і опісля признався священикові, що вплинуло на його навернення до Бога. Увечері хлопець не міг заснути, тож почав переглядати книжки, і серед них знайшов молитовник покійної мами. З цікавості він почав гортати сторінки і натрапив на образочок, що його одержав від матері в день першого Святого Причастя. На тій іконці мама написала: «Господи, Ти прийшов сьогодні до серця мого сина. Збережи його, молю Тебе, у святій вірі, провадь його серед усіх небезпек земного життя і заведи до щасливої вічности». В цій хвилині Божа  ласка увійшла в душу невірного сина. В його пам’яті постали минулі роки життя. Він пригадав день першого Святого Причастя, опіку, ніжну любов і подиво гідну посвяту матері. Пригадав мамині перестороги, свою обітницю бути вірним Богові. Все це стало перд очима душі юнака, він гірко заплакав і перший раз після довгих років молився: «Під Твою милість прибігаю, Богородице Діво…». Хлопцеві здавалося, що рідна мати разом із ним проказувала цю молитву. В його душі ожила віра і любов. Юнак прийняв Святі Тайни і відійшов у вічність, промовляючи: «Мамо, мамо». Це були його останні слова.
   Молитва покійної матері мала такий вплив на грішну душу нещасного, вмираючого сина, що він навернувся до Бога і покинув цей світ у Божій ласці.
   У цей день не забуваймо ніколи, що Пречиста Діва Марія, наша Небесна Мати, «день і ніч молится за нас». Під Її покровом і заступництвом ми осягнемо вічне щастя.
   Дорога молоде, ось уже добігають останні дні літніх канікул і знову ви повернетеся у навчальні заклади, щоб здобувати освіту і знову на Вас чекатиме нелегка розумова праця, але також і різні спокуси цього світу. Не звертайте уваги на лиху поведінку вашого оточення. Не кажіть: «Сьогодні всі студенти п’ють, вживають наркотики, до церкви не ходять, не приступають до св.Тайн, живуть неморальним життям, то ж чому я маю інакше поводитися?» Чому? Бо така воля Божа! Поза Господом ніхто не знайшов щастя. Євангельський блудний син шукав щастя поза домом батька, в неморальному житті, але замість нього найшов голод, нужду, пониження і став пастухом свиней. Пам’ятаймо, що тільки у Бозі правдиве щастя.
   У вашому житті можуть бути сумні обставини, що ані батьки, ані приятелі, ніхто з людей не потішить вас. Це зробить тільки Христос. Він каже до нас: «Прийдіть до мене всі стомлені й обтяжені, і я  облегшу вас». Христос ніколи не розчарує. Тож не занедбуйте молитви, не забувайте церкви, приступайте до Святих Тайн. Будьте вірні Христові і Його Церкві, будьте добрими християнами, будьте чесними громадянами, - і щастя, мир і благословення Неба перебуватиме з вами повсякчас.

Додаткова інформація